OKO.M slogan

Kadra medyczna

wstecz wstecz

Dr n. med. Jarosław Miśkiewicz – okulista

Dr n. med. Jarosław Miśkiewicz – okulista

Jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W 1983 uzyskał II stopień specjalizacji z zakresu okulistyki. Od tego czasu do lutego 2008 roku pracował nieprzerwanie na Klinicznym Oddziale Okulistycznym 4WSK we Wrocławiu, od 1990 na stanowisku ordynatora. W 1990 uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a praca dotycząca śródbłonka rogówki została wyróżniona nagrodą rektorską II stopnia.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. W 2005 roku został wybrany na Przewodniczącego Sekcji Wojskowej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.
Bierze czynny udział w licznych zjazdach międzynarodowych i krajowych. Jest zdobywcą I i II nagrody za film o tematyce operacyjnej w okulistyce zdobytych na I i II Zjeździe Okulistów Wojskowych sekcji PTO.
Od 16 lat kieruje Prywatnym Gabinetem Okulistycznym, gdzie jako pierwszy w kraju rozpoczął ambulatoryjne leczenie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, wprowadzając w życie wiedzę i wykorzystując umiejętności zdobyte na wielu szkoleniach zagranicznych.
Jest prekursorem innowacji w operacyjnym leczeniu jaskry, jako jeden z pierwszych chirurgów okulistycznych na Dolnym Śląsku wykonał niepenetrujące zabiegi przeciwjaskrowe.
Zainteresowania pozazawodowe: żeglarstwo i narciarstwo.

Enzo logo